niemiecka jakość  ekskluzywny design  natychmiastowa wysyłka
do kasy suma: 0,00 zł

USB-C

Kabel i adapter USB-C – nowość od StilGut

Od połowy lat 90 USB jest uniwersalnym łączem komputerowym i telefonicznym. Wraz z aktualizacją USB 3.0 na USB 3.1 wprowadzony został nowy typ kabla i wtyczki. Kabel USB-C umożliwia zwiększoną szybkość przenoszenia danych. W internetowym sklepie StilGut znajdziesz szeroki asortyment różnego rodzaju kabli i adapterów USB-C.

Wysokogatunkowe i komfortowe kable i adaptery USB-C od StilGut

Niemiecki producent StilGut specjalizuje się w najwyższej jakości akcesoriach przeznaczonych dla telefonów i tabletów. Naszymi głównymi produktami są ekskluzywne etui na urządzenia mobilne. Case'y na smartphony i tablety z rodziny StilGut to unikatowe, ręcznie wykonane, stylowe produkty. Dla wszystkich istotnych na rynku nowości wydawniczych nasi projektanci tworzą indywidualnie dopasowane futerały, dzięki czemu możesz zyskać eleganckiego i funkcjonalnego towarzysza, który niezawodnie ochroni Twój smartphone.

Jakość, profesjonalizm i sympatyczna obsługa zawsze stoją u nas na pierwszym miejscu. Jeśli szukasz funkcjonalnych akcesoriów dla swojego smartphone lub tabletu, znajdziesz je w sklepie StilGut. W naszej ofercie zachwycą Cię najlepsze dodatki do urządzeń mobilnych od szkieł pancernych, które doskonale ochronią Twój ekran przez PowerBanki marki StilGut – czyli wydajne przenośne baterie z mocą od 5.200 do 13.000 mAh – do super lekkich Selfie Sticków oraz różnorodnych kabli i adapterów.

Na „zmianę systemu” USB-C zespół StilGut przygotowywał się od dawna. Nowe standardy zostały zaprezentowane w sierpniu 2014. W związku z tym, że USB-C to łącze przyszłości, pod ten typ wtyczki podporządkowują się wszyscy ważni producenci technologii informatycznych, by wprowadzać na rynek urządzenia z nowym wejściem. Również dla użytkowników starszych urządzeń USB-C jest interesujące i pomocne – jednak, aby korzystać z tego uniwersalnego łącza potrzebują oni nowego kabla lub adaptera USB-C, dlatego StilGut oferuje te produkty w różnych wersjach do wyboru.

USB-C – co nowego?

„Uniwersalny seryjny bus” (USB 1.0) był rozwijany przez różne koncerny technologii informatycznych – między innymi IBM, Intel, Microsoft i HP – i wprowadzany na rynek od 1996. Maksymalne wskaźniki danych wynosiły w owym czasie 12 Mbit/s. Przodująca wówczas firma Apple ze swoim standardem FireWire i prędkością aż do 400 Mbit/s, w 1998 opublikowała wersję USB 1.1, jednakże dla rozwoju iMac – własnościowy system został udostępniony innym koncernom.

W roku 2000 weszło na rynek USB 2.0 z prędkością przekazywania danych około 480 Mbit/s, taka prędkość umożliwiała łącze dysku twardego tak jak odtwarzacz video. Osiem lat później pojawił się USB 3.0 Super Speed z transferem danych od 4 GB/s, który na masowym rynku pierwszy raz do 2011 odegrał ważniejszą rolę. Równolegle do tego zostały wprowadzone nowe wtyczki, kable i łącza. W tym czasie także firma Apple rozwinęła razem z Intel wyraźnie szybsze złącze Thunderbolt. W lipcu 2013 roku zostały wreszcie opublikowane wykończone parametry USB 3.1 – wskaźnik danych około 10 GB/s. Na pierwsze urządzenia z USB-C trzeba było jednak poczekać jeszcze dwa lata. Od 2015 roku także Thunderbolt został zastąpiony przez USB 3.1.

Dotychczas dostępne na rynku były – abstrahując od rozwiązań Apple – Kable USB A i B. Kable USB A są „normalnymi” kablami komputerowymi z płaską, prostokątną wtyczką. Kable USB B grały rolę przede wszystkim przy urządzeniach peryferyjnych (drukarka, skaner), jak również przy urządzeniach mobilnych, których wtyczki były kwadratowe i wkładało się je do micro wejść. Kabel USB C to jedno łącze w jednakowych wymiarach dla każdego urządzenia elektronicznego.

Nowe USB-C posiada szereg wielowymiarowych zalet:

  • Niewłaściwe ułożenie podłączonego łącza USB jest przeszłością z kablem USB-C. Dysponują one „inteligentnym kontaktem”, który niezależnie od położenia, układa się w odpowiedni sposób.
  • Łącze USB C jest odpowiednikiem dla 10.000 poprzednich łączy – przy codziennym ładowaniu smartphone wtyczki powinny działać bez zarzutu około 27 lat. Mimo to każdy kabel i adapter USB-C od StilGut jest objęty 24-miesięczną gwarancją – po tym czasie kable powinny być dalej tak dobre, jak nowe.
  • Z kablem USB-C naładujesz nie tylko smartphony, lecz dzięki napięciu około 20 V, które przepływa przez kabel z siłą 5 Amperów, możliwe jest też ładowanie laptopa. Dzięki USB-C możesz zrezygnować z dobierania osobnej ładowarki do każdego urządzenia. Ludzie biznesu i podróżnicy już teraz mogą cieszyć się z funkcjonalności jednego łącza USB, które pasuje do notebooka, smartphona oraz tabletu.
  • Szybkość USB 3.1 jest wystarczająca dla Streamingu video 4k oraz pozostawia rezerwę dla podłączenia myszki i klawiatury. Dzięki temu wizja smartphona jako odpowiednika dla komputera jest naprawdę możliwa do osiągnięcia.
  • Super krótki czas ładowania urządzeń mobilnych.
  • Łącze USB-C może stać się w przyszłości uniwersalnym narzędziem, które inne formy wtyczek wyśle wprost do muzeum.

 

Kable i adaptery USB-C w sklepie StilGut – duży wybór, wysoka niemiecka jakość

Od czasu przyjęcia łącza USB-C jako standardowego wejścia, starsze wersje nie grają żadnej roli na rynku. Jednak StilGut wychodzi na przód i proponuje – oczywiście w sprawdzonej i niezawodnej niemieckiej jakości – następujące wersje:

  • USB-C na adapter USB (3.0 lub 2.0)
  • USB-C na kabel USB (3.0 lub 2.0)
  • USB-C na kabel Micro USB B (3.0 lub 2.0)
  • USB-C na ładowarkę USB C (2.0)

 

Szczególnie wydajną ofertą StilGut jest adapter USB. Typ C na 2x USB A (3.0) jak również 1x USB A (2.0) lun 1x USB typu C, który obok łącza USB-C jest też zaopatrzony w gniazdo USB 3.0 i 2.0. Kabel USB 3 i adapter USB 3 są do nabycia w sklepie StilGut zazwyczaj w kolorze białym, jednak część z nich można znaleźć również w czarnym odcieniu. Asortyment StilGut został uzupełniony również o ładowarki USB dla podróżnych, których łącze jest odpowiednie zarówno dla standardów Unii Europejskiej, jak i amerykańskich, a także można ich używać jako ładowarki USB-C w samochodach.

Etui, Kable USB-C i kable Lightning dla aktualnych smartphonów od StilGut

W blogosferze trwa debata, czy kable USB-C firmy Apple są przeznaczone tylko dla iPhona i iPada czy może zachowują się jak ładowarka Lightning i pasują też do innych urządzeń mobilnych. Fani Apple uważają, że ostatnie eleganckie rozwiązanie w wysokim stylu należy docenić – de fakto zauważają oni, że nowy kabel USB-C jest frapująco podobny do pozostałych. Sony, którego aktualne smartphony Xperia należą do najlepszych urządzeń z systemem Android na rynku, ogłasza oficjalnie, że Smartphony USB-C w najbliższym czasie nie wyjdą poza agendę.

W sklepie StilGut użytkownicy iPhona 6s lub Sony Xperia Z5 mogą nabyć ekskluzywne akcesoria dla swoich urządzeń włącznie z kablami USB lub Lightning. Etui iPhone 6s oraz case Sony Xperia Z5 są dwoma aktualnie najpopularniejszymi produktami spośród produktów wysokiej niemieckiej jakości od StilGut.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl