Etui do Apple
W dużym napięciu fani marki Apple czekali na pojawienie się iPada Air 2 i nowy flagowiec ich nie rozczarował. Reklamową dewizą iPada Air 2 jest jego ekstremalnie smukły design. Posiada on tylko 6,1 mm grubości, przez co, po wprowadzeniu go na rynek w październiku 2014 roku, został okrzyknięty najsmuklejszym tabletem Apple wszech czasów. Wyświetlacz 9,7 cala o świetnej rozdzielczości 2048 na 1538 pikseli sprawia, że praca, surfowanie po internecie i granie są czystą przyjemnością. Ktoś, kto kocha swoje urządzenie Apple, najlepiej zabezpieczy go przed zadrapaniem i uszkodzeniami futerałem z najwyższej półki. Nie wszystkie etui spełniają ten warunek. Tak wyróżniający się optycznie tablet, jak iPad Air 2 wymaga pokrowca, który dorówna mu zarówno swoim wyglądem, jak i jakością wykonania. Futerały na iPad Air 2 ze sklepu internetowego niemieckiej firmy StilGut cechuje wyjątkowo wspaniałe ręczne wykonanie, które odpowiada najwyższym standardom jakości. Do wyrobu etui do iPad Air 2 marki StilGut wykorzystywana jest wyłącznie cielęca skóra naturalna lub skóra sztuczna o znakomitych właściwościach – ponieważ tylko z pierwszorzędnych surowców można stworzyć pierwszorzędne etui. Także futerały na iPad Air, etui do iPad mini i wiele innych pięknych pokrowców firmy StilGut „ubiera” całą rodzinę Apple w znakomity skórzany design.
Smartfony Apple to w tej chwili najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia na rynku. Dlatego Stilgut w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz etui/futerałów zarówno do iPhona starszego typu jak 4/4s jak i najnowszych perełek 6s i 6s Plus. Ich ergonomiczne kształty zasługują na ponadprzeciętną ochronę. Dołożono wszelkich starań aby nasze etui do apple iPhone były jak garnitur szyty na miarę: idealnie spasowany, wytrzymał, podnoszący prestiż i nadający szyku, nieznacznie pogrubiający samo urządzenie.
Projektanci Stilgut wybrali najlepsze materiały do produkcji naszych pokrowców. Naturalne skóry karbowane i zamszowe, delikatne w dotyku skóry nappa. Wnętrze wyłożone mikrofibrą zapobiegającą zarysowaniom. Wszystko wykończone z niebywałą precyzją, która sprawia, że nowoczesne technologie są chronione w elegancki sposób.
Etui na smartphone'y i tablety firmy StilGut na urządzenia Apple zapewniają ochronę w razie upadku
Niektórzy są zdania, że etui na telefony komórkowe są tylko dla przesadnie troskliwych ludzi, którzy chcą, żeby ich „zabawka” jak najdłużej wyglądała nieskazitelnie. Jednak nie do końca jest to prawdą. Case, cover lub futerał na smartphona spełnia jeszcze wiele innych funkcji, które na pierwszy rzut oka nie są takie oczywiste. Najważniejsza jest ochrona sprzętu w razie jego przypadkowego upadku. Bez względu na to, jak się jest ostrożnym pewnego razu może nadejść ten pechowy dzień, kiedy telefon wypadnie z torebki lub ze stołu na podłogę. Statystyki dowodzą, że w ciągu pierwszego roku użytkowania nowy smartphone przeciętnie raz lub dwa razy spada na podłogę. Oczywiście Apple zadał sobie wiele trudu, żeby typowy upadek ze stołu czy z kieszeni koszuli nie prowadził od razu do totalnych uszkodzeń. T-Mobile opublikował w USA wyniki badań, które potwierdzają, że prawie połowa wszystkich właścicieli smartphonów uszkadza swoje urządzenia przypadkowo. 37% z nich miało zarysowane ekrany, 29% niechcący wylało na nie napoje, 29% telefon spadł ze schodów, a 20% ten drogi gadżet wypadł z kieszeni koszuli i wpadł do muszli klozetowej.
Futerały na smartphone'y i tablety firmy na produkty Apple od firmy StilGut gwarantują lepsze zabezpieczenie
Futerały i etui na urządzenia marki Apple mogą znacznie zmniejszyć ryzyko, że w razie niekorzystnego upadku rozbije się szkło lub obudowa zostanie zadrapana. One nawet redukują takie niebezpieczeństwo, żeby do tego w ogóle doszło: iPhone ma nieporównywalnie gładką powierzchnię, dlatego każdemu może on szybko wypaść z ręki. Powierzchnia większości etui na iPad i iPhone jest wykonana z szorstkich materiałów, które wyraźnie minimalizują poślizg. Niemiecka firma StilGut przykłada dużą wagę do naturalnych surowców: dlatego wiele futerałów, jak na przykład etui na iPhone 6 w wersji Talis, etui na iPhone 5s typu książka lub etui na iPhone 5c UltraSlim, jest wykonanych z naturalnej skóry, co zapewnia telefonowi dobrą chwytliwość i perfekcyjne zabezpieczenie.
Dzięki etui lub futerałom żadnych zadrapań w kieszeniach spodni i kurtek
Uszkodzenia wywołane upadkiem nie są jednak wszystkim, przed czym telefon komórkowy chroni dobry cover. Większość ludzi nosi swoje smartphony w kieszeni spodni lub kurtki. I najczęściej właśnie tam smartfony, prędzej czy później, ulegają takim uszkodzeniom jak zadrapania. Kieszenie spodni nigdy nie są zupełnie czyste; nawet w przypadku nowych dżinsów istnieje ryzyko, że w wewnętrznym szwie znajduje się minimalne zgrubienie lub zmechacenie. Do tego dochodzą kłaczki i kurz, które mogą się dostać do głośnika, portów lub innych otworów. Nierzadko problemy z ładowaniem są wywołane przez małe cząsteczki kurzu i włókien, które zatykają znajdujące się wewnątrz styki kontaktowe. Poza tym te miejsca nie są zbyt łatwe do wyczyszczenia; trzeba się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie, żeby w trakcie czyszczenia nieświadomie nie uszkodzić urządzenia. Dzięki etui na iPhone ryzyko zabrudzenia styków i otworów urządzenia zostaje zminimalizowane. To samo dotyczy urządzeń, które nosi się w torebce, w torbie na laptopa lub w plecaku, obojętnie czy to iPhone, iPad albo MacBook! Nawet w specjalnie wyściełanej wewnętrznej kieszeni istnieje się niebezpieczeństwo, że urządzenie uszkodzi jakaś moneta, spinacz lub inny mały przedmiot. Dlatego nawet w torbie tak wysokiej klasy urządzenia, jak Apple, powinny być dodatkowo zabezpieczone futerałem. Jeśli jesteście Państwo posiadaczami iPad'a, dobrym rozwiązaniem może być funkcjonalne etui na iPad mini, wykonane z najwyższej jakości sztucznej skóry lub eleganckie etui na iPad Air z naturalnej skóry karbowanej.
Pokrowce na Apple chronią przed wilgocią na wolnym powietrzu
Innym niebezpieczeństwem, z którego wielu posiadaczy iPhone'a nie zdaje sobie sprawy, są woda i wilgoć. Woda jest naturalnym wrogiem iPhone'a, iPad'a i MacBook'a. Jeśli to ryzyko jest mniejsze w przypadku tabletu i laptopa, to w przypadku telefonów, które wciąż są narażane na wilgoć – i to to najczęściej zupełnie nieświadomie, jest ono o wiele większe. Już leciutka mżawka może doprowadzić do uszkodzeń i korozji portów w niezabezpieczonym telefonie. Do tego trzeba być świadomym, że tak wilgoć jest wykrywana przez urządzenia samoistnie. We wnętrzu iPnone'ów znajdują się małe chemiczne czujniki wilgoci. Za tym stoi rękojmia gwarancji firmy Apple: Zawilgocony lub przemoczony iPhone traci swoją gwarancję z powodu niewłaściwego użytkowania. Gdy później urządzenie się zepsuje, nawet z całkiem innego powodu, nie zostanie on już naprawiony w ramach gwarancji Apple'a, jeśli ten czujnik wilgoci choć raz się uaktywni. Pokrowiec może skutecznie chronić przed wilgotnością spowodowaną lekkim deszczem. W tym przypadku nawet tanie etui na telefon zapewnia dobrą ochronę. Okazało się nawet, że futerał na telefon znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzeń wywołanych wodą, nawet jeśli urządzenie wpadnie do kałuży lub niechcący zostanie na niego wylany jakiś napój.
Jeśli, mimo etui na Apple'a, przydarzy się pech: Wskazówki do pierwszej pomocy
Jeśli przy całej ostrożności wydarzy się jednak nieszczęście, powinni Państwo niezwłocznie działać: Po pierwsze trzeba urządzenie tak szybko jak to możliwe wyjąć z wody. Potem wyłączcie urządzenie, aby zapobiec krótkim spięciom w delikatnej elektronice. Im krótszy był kontakt z wodą, tym większa jest szansa, że na szczęście nic się nie stało – gdy telefon, iPad czy MacBook są zabezpieczone futerałem, te szanse są jeszcze większe. Oczywiście zaleca się wyjątkową ostrożność, gdy urządzenie się ładuje w momencie zamoczenia. W taki wypadku koniecznie od razu wyjmijcie wtyczkę z kontaktu i dopero potem ratujcie urządzenie z płynu. Następnym krokiem powinno być wyjęcie urządzenia z etui i ostrożne wytarcie suchą chusteczką. Po tym wstępnym osuszeniu połóżcie urządzenie i etui w suchym, czystym miejscu, ale w żadnym wypadku na kaloryferze. Pod żadnym pozorem nie suszcie Waszego telefonu suszarką. Włączcie urządzenie dopiero wtedy, kiedy będzie zupełnie suche.